Ceylon Tea - Tea - Tea Exports in Sri Lanka - Ceylon Tea History - History of Ceylon Tea - The story of Ceylon Tea

 

SEYLAN ÇAY REHBERİ

tarafından
Siyah Çay İhracat (Pvt) Ltd

Tea Exporters in Sri Lanka - Ceylon Tea - Tea - Sri Lanka Tea Exporters - Ceylon Tea Guide – Guide to Ceylon Tea – Guide to exporting tea from Sri Lanka – Sri Lanka Tea Information by Ceylon Black Tea Exports – Ceylon Tea Guide of reputed Tea Exporters in Sri Lanka – Ceylon Tea Exporters List – Ceylon Tea Exporters Guide – Sri Lanka Tea Exporters – Tea Exporters in Sri Lanka

Seylan Çay Tarihçesi

Seylan Çay İngilizler tarafından Çin'den getirilen ilk çay fabrikası Peradeniya Botanik Bahçeleri, Kandy dikilmiş iken geri 1824 kadar uzanan bir çok anlamlı ve renkli bir geçmişi vardır. 1839 yılında Hindistan'da Assam gönderilen daha fazla çay bitkileri Kandy ve Nuwara Eliya çevresinde Estates dikilmiştir. Ancak anda ana ihracat kırpma 'kahve pas "olarak bilinen bir mantar hastalığıdır sona Seylan kahve dönemi getirerek kahve tarlaları harap kadar başarılı oldu kahve oldu.

Bu konuda daha sonra; 1867 yılında James Taylor adlı bir İskoçyalı Kandy Loolecondra Estate ilk çay fidan dikti ve böylece çay ticari ekimi başladı. Nefis tat ve lezzet ideal karışımlarını elde etmek kadar burada Taylor çay tarımı ve işleme yöntemleri çeşitli denedi.

Kısa süre sonra, Taylor çay imal ve satışı için paketlenmiş idi, Loolecodra kendi çay fabrikasını kurmaya girişti. 1875 yılında Seylan çayı ilk sevkiyat Londra Çay Müzayede gönderildi. Bu, tüm kahve plantasyonları çay tarlaları gelişen dönüştürülen Sri Lanka Çay devrinin başlangıcı olmuştur. Bu çay üretimi çay ihracatında artışa hakkında getirerek, önemli ölçüde büyüyen ve böylece Sri Lanka dünyanın önde gelen çay üreticilerinden ve ihracatçılarından biri haline sonuçlandı.

Siyah Çay İhracat (Pvt) Ltd
#1082/11C, Kotte Road,
Rajagiriya CO 10107,
Sri Lanka.

telefon : +9477 791 1911
faks : +9411 288 8393
Skype : ceylon.tea
E-posta : blacktea@ceylonblacktea.com
web sitesi     : www.ceylonblacktea.com
     
Infinity Web Site: www.infinitywebsolutions.biz

Guided Safaris and Tented Safari Camping in Yala